Duyuru

Daralt
Henüz duyuru yok.

Nikon Z 24-70mm f:2.8 S

Daralt

Yazar Hakkında

Daralt

HakanGunes Geziyor, çekiyor, yazıyor... Hayata yorumu bu... Find out more about HakanGunes
X
  • Süzgeç
  • Zaman
  • Göster
Tümünü Temizle
yeni yazılar

• Nikon Z 24-70mm f:2.8 S

24-70mm_f28.jpg

Tek bir objektif. Binlerce hikaye...
    Profesyonel f:2.8 standart zoom objektif

Hızlı 24 - 70 mm zoom objektifin olağanüstü kompakt bir yapıda sunduğu çok yönlülükle tanışın. Gelişmiş optikler ve kapsamlı hava yalıtımı ile bu tam çerçeve aynasız objektif her türlü aydınlatma koşulunun gerçek kazananı ve safkan bir performans canavarı...
    • PRO 24 - 70 MM

• F:2.8 SABİT DİYAFRAM

• ARNEO KAPLAMA

• S-LINE KALİTESİ

• OLED EKRAN

TEKNIK ÖZELLIKLER

Nikon Z objektif yuvası
    FX/35 mm
    24 - 70 mm
    f/2,8
    f/22
    15 grupta 17 eleman (2 ED mercek, 4 asferik mercek, Nano Kristal ve ARNEO kaplamalı mercekler ile flor kaplamalı ön ve arka mercekler içerir)
    FX biçimi: 84 derece ila 34 derece 20 dakika, DX biçimi: 61 derece ila 22 derece 50 dakika
    Milimetre olarak belirtilmiştir (24, 28, 35, 50, 70)
    Dahili netleme sistemi
    0,38 m, tüm zoom konumlarında odak düzleminden ölçülen mesafe
    Yaklaşık 0,22x
    9 (yuvarlak diyafram açıklığı)
    Nano Kristal Kaplama, Flor kaplama, ARNEO kaplama
    82 mm (P = 0,75 mm)
    Yaklaşık 89 mm maksimum çap x 126 mm (fotoğraf makinesi objektif bayonet halkasından ölçülen mesafe)
    Yaklaşık 805 g
    Evet
    Evet
    Otomatik, Manuel
    LC-82B 82 mm Geçmeli Ön Objektif Kapağı, LF-N1 Arka Objektif Kapağı, HB-87 Parasoley, CL-C2 Objektif Kılıfı

nikon 24-70s.JPG

1000-nikon_z_24-70mm_f28_on_z7_with_hood_1558439403.jpg

nikon_z_24-70mm_f2.8_s_06_ami_vitale--original.jpg

nikon_z_24-70mm_f2.8_s_01_mh--original.jpg

nikon_z_24-70mm_f28_s_08_ami_vitale--original.jpg

Ekteki Dosyalar
    Dünya, fotoğraf sayesinde daha güzel

Yaa tamam Hakan Kardeşim, pro objektif falan ama, görüntüleri büyütemiyoruz... Şunun büyüyeni yok midur?... Ben bu aynasız "Aynasız" makinalar için pusudayım biliyorsun... Birileriniz alın mesela bir Z6, sonradan hevesiniz geçsin... Öldüm fiyatına satın, ya da mesela internetteki o satış sitesinde bööööle yapanlar olsun. Ha ben de aliim yaani o zaman... Bendeki objektifleri de, Medya Foto 2. El Engin'de konsinye duran 70-210 AF'mi de (hem de ne güzel çarpı bey body VR ile) kullanayım yaani... Hiç fenaa olmaz...

ELEŞTİR

Ahhhhh... Ahhhhh... Ekonomiyi bu hale getirenler...
      www.ruhiodev.com
      Nikon D750 , Nikon 24-120mm f/4, Nikon 14- 24mm f/2.8, Nikon 35mm f/1.8G, Nikon 85mm f/1.8G, Nikon 105mm f/2.8G IF-ED VR Macro , Sigma 70-300 f/3.5-5.6 ve bir sürü ıvır zıvır...
      Sony A6000, Sony 16-50, Helios 37 f/2.8, Helios 58 f/2

ELEŞTİR

805g
        sekizyüzbeş gram
        aynasız

wow

ELEŞTİR

Yaa Alper kardeşim, Nikon'un daha dar çaplı DSLR objektifleri de hafif değil ki, bu zaten daha geniş bir bayonet. E bayonet geniş olunca, objektifin çeperleri de daha geniş ve büyük oluyor, e camları da tabii... E ben boşuna demiyorum yaani, ne aynasız bi olay, bu aynasızlar diye :=))).

ELEŞTİR

• s r d r m r s
            Yorumu düzenle
            hatırladıgım en ufak aynasız lens serisi batisler.

• OBA
            OBA
            Yorumu düzenle
            F4 olan 24-70 gayet küçük ve hafif. Daha çok ışık ve daha iyi optik istiyorsakta mecburen lens büyüyor. Bende küçük ve hafif sever biri olarak çok memnun değilim bu durumdan.

• HakanGunes
            Yorumu düzenle
            Valla, kabahatli sizlersiniz... Açık diyafram olacak, her taraf keskin olacak, moire vs. abuk subuk renk saçılmaları yapmayacak... Eee tamam da, o zaman bir ton cam koyuyorlar, bir de IS ve kaçırmayan AF istersen, lens 1 kg oluveriyor...

Hakan Kardeşim, I-ıh, bana göre açık diyafram olmasa da olur. Onun yerine "pro-body" veya "yüksek iso başarılı" (Mark IV veya D850 gibi) makina kullanırsın. Hele bu makina Nikon olursa, D850 gibi, bir de DX modda kullanırsın. Yaaani görüntünün "kreması"nı, göbeğini kullanırsın. Niye D850 ?... D600, D3S olmaz mı?... Oooolur, bende oluyor. Ama 10,5 veya 5,3mp gibi dosyalara iniyor, görüntü boyutları... D850'de haala 24 mp'in üzerinde kalır da ondan... "E pro-body'ler de ağıııır..." dersen, nooolmuş, ağırsa ağır... Toplam sistem o koca ve ağır objektiflerden ucuza geliyor bak... D850 ağır değil mesela (aynı işi Mark IV'de görür, crop'lu görüntüyü makina hazır vermese de, bilgisayarda sen crop'layabilirsin). O yüzden kimse aaaalamasın, alternatif var yaani...

ELEŞTİR

• HakanGunes
            Yorumu düzenle
            Kesinlikle katılıyorum...

Orhan abi alkışlıyorum. kelimesi kelimesine aynısını düşünüyorum ben de.

ELEŞTİR

Lütfen bekleyin...
          X