Duyuru

Daralt
Henüz duyuru yok.

Fujinon GF 100-200mm f/5.6 R LM OIS WR

Daralt

Yazar Hakkında

Daralt

HakanGunes Geziyor, çekiyor, yazıyor... Hayata yorumu bu... Find out more about HakanGunes
X

• Süzgeç
  • Zaman
  • Göster
Tümünü Temizle
yeni yazılar

• Fujinon GF 100-200mm f/5.6 R LM OIS WR

GFX_100-200.jpg

Fujifilm, en yeni GF lensleri olan Fujinon GF 100-200mm f / 5.6 R LM OIS WR'nin 14 Şubat'ta mağaza raflarına koyacağını yayınladı. Orta formattaki GFX'e katılan sekizinci Fujinon GF lens ve ikinci zoom lens. Dış mekan fotoğrafçıları göz önünde bulundurularak tasarlanan GF 100-200mm f / 5.6 lens, dayanıklı ve hafif bir tasarımın yanında, zorlu hava koşullarına dayanıklı bir tasarıma sahip.
    GFX'in büyük sensörü göz önüne alındığında, 100-200mm lens, 35mm'ye eşdeğer odak uzaklığı 79-158mm'leri kapsamakta. Daha geniş açıları kapsayan GF 32-64mm f / 4 zoom lens de, (25-51mm eşdeğeri) ile birlikte, ihtiyaca yönelik gayet geniş bir aralıkta zoom ihtiyacını karşılayacak gibi görünmekte.

Fujifilm marka elçilerinin tanıtım için çektikleri örnek fotoğraflarını koyalım.

Photo by Jeffrey Poon / Fujifilm

Photo by Zheng Xu / Fujifilm

Photo by Jonathan Bielaski / Fujifilm

Damien Lovegrove

https://www.prophotonut.com/2019/01/17/fujifilm-gf-100-200mm-f5-6-r-lm-ois-wr-first-impressions/

Dünya, fotoğraf sayesinde daha güzel

Emeğine sağlık.
    Bilgi için teşekkürler
    Hayallerim, fotoğraf çantamdaydı.
    Çanta ağırlaşınca artık evde bıraktım.

ELEŞTİR

• HakanGunes
      Yorumu düzenle
      Teşekkürler Abi... Sağ olsun @Kaan Kurtuluş var burada ama onun yerine biz çalışıyoruz GF lensleri anlatmaya...
      Sonuçta ben de resmi sitelerden aldım, telif vs. yok. Bir başlıkla bir araya getirmekten ibaret yaptığım.

• KaanKurtulus
      Yorumu düzenle
      Bu başlıkları açma görevi senin Hakan abi. ☺️ Seni bekliyorduk. Biz altında fırtınalar estiriyoruz zaten.

Fujifilm’ in Orta Format ailesi GFX sistemin yeni lensi GF100-200mm’ sinin uluslarası tanıtım filmlerinden biri de Türkiye’ de çekildi. Toplam 5 ayrı ülkede 5 X Photographer ile yapılan bu çekimlerde Türkiye’ den X Photographer Hüseyin Taşkın yer aldı.
    Bu uluslararası filmlerde Türkiye coğrafyasının yer alması ve Türkiyeli fotoğrafçıların gözönünde olması bizi ayrı mutlu ediyor.
    Umarım sizler de beğenirsiniz.

ELEŞTİR

Kaan müthis olmus güzel cografyada güzel isler cikarmis tebrikler Hüseyin Taskin

ELEŞTİR

Harika bir video, harika fotograflar, kimin emegi gectiyse tesekkürler.

ELEŞTİR

Çok güzel video olmuş, gaza getiriyor doğrusu.

ELEŞTİR

• KaanKurtulus
        Yorumu düzenle
        Tam manzaralık yani Hakan Güneşlik bir lens ;)

O zaman diğer ülkelerde çekilenleri de buraya koyayım. Bakalım en güzel hangi ülkenin videosu olmuş, seçim sizin?

Birleşik Arap Emirlikleri - Katarina Premfors

ELEŞTİR

Jonathan Bielaski from Canada Fujifilm

ELEŞTİR

Singapore X-Photographer William Chua

ELEŞTİR

Zheng Xu from China

ELEŞTİR

GF 100-200mm f/5.6 R LM OIS - Test by Hakan Gunes, on Flickr

Doğrusu IS performansına hayran kaldım. 1/8 ile bile kabul edilebilir fotoğraflar üretiyor. Ki, ben GFX'de 1/250 ile fotoğraf üreten titrek elli biriyimdir.
              • ƒ/8.0
              • 167.5 mm
              • 1/25
              • iso 320

ELEŞTİR

is baya iyi çalışmış. bende 125 altına pek düşmüyorum 110mm ile.
                Işık yoksa, yanında götüreceksin

www.serdarmaras.com

ELEŞTİR

Hakan abi, hani sen kuş çekecektin, sis çekecektin ;)

ELEŞTİR

• s r d r m r s
                    Yorumu düzenle
                    bi kız kulesi ve martıı fotosu gördüm baya iyiydi

• HakanGunes
                    Yorumu düzenle
                    Sisten bir şey üretemedim maalesef... Yanlış zamanda, yanlış yerlerdeydim, süründüm epey... Öte yandan kuş çektim tabii ki... GFX ile kuş çeken nadir fotoğrafçılardanım, dersen ki matah bir olay mı, yoooo... Lakin, kamera kameradır. GFX'e stüdyo kamerası diyenlere sözüm sadece... Bir de su altında çekersem, her halde geriye bir Babadağ'dan Ölüdeniz çekmek kalacak.
                Lütfen bekleyin...
                X