Duyuru

Daralt
Henüz duyuru yok.

4K - 5K Videolarda Kameraların Isınma Sorunları ve Canon/Sony Savaşları

Daralt

Yazar Hakkında

Daralt

HakanGunes Geziyor, çekiyor, yazıyor... Hayata yorumu bu... Find out more about HakanGunes
X
 
 • Süzgeç
 • Zaman
 • Göster
Tümünü Temizle
yeni yazılar

 • 4K - 5K Videolarda Kameraların Isınma Sorunları ve Canon/Sony Savaşları

  Canon'un aynasız kameralardaki yeni amiral gemisi EOSR5'in 8K açılımı ve 20'li dakikalarda, ısınması, üzerine yeni Sony A7S III, etkileyici özellikleriyle piyasaya çıkıp, 4K 120 fps'de bile ısınmamakta söylemleri, önce firmalarını sonra da kullanıcılarını karşı karşıya getirdi.

  Özellikle Sony A7SIII'ün 4K 60p'yi 1 saat kesintisiz kayıt edebilmesi, sektör kullanıcılarını mutlu eden bir açıklamaydı. Ki, en azından kağıt üzerinde Canon EOS R5'in iki katı olarak bu değerler gözükmekteydi. Bununla birlikte, Amerika Birleşik Devletleri'ndeki bazı fotoğraf yorumcularının yaptıkları ilk testler farklı sonuçlar ortaya çıkarttı. Bu söylemler ne kadar doğrudur, bu testleri kim yapmıştır, hangi koşullarda yapmıştır, ayrı bir konu. Yine de gündemi izlemek adına size bu duyumları aktarmak istiyoruz.

  The Camera World'un makalesi aşağıda
  ...


  https://www.digitalcameraworld.com/n...n-canon-eos-r5

  ... Sony A7S III'ün aslında 4K 60p'de daha ciddi aşırı ısınma sorunlarından muzdarip olduğunu ve bazı durumlarda Canon EOS R5'ten bile daha hızlı ısındığını ortaya koyuyor. Kağıt üzerinde, bir Sony'nin Canon'u kesinlikle geçtiği görünüyordu. Oysa ki, R5 kendi kendini kapatmadan önce 4K 60p'yi 35 dakika (veya aşırı örnekleme ile çalışmışsa 25 dakika) çekebilirken, Sony A7S III'ün 4K 60fps'yi dakikadan fazla sürebildiği iddia ediliyordu. (4K 30p'de standart kayıt her iki kamerada da ısıtma sorununa neden olmaz)

  YouTuber Dan Watson, her iki kamerayla da dışarıda çekim yaparken, doğrudan Florida güneş ışığında çalıştı.., A7S III ilk olarak, R5'e oranla daha fazla ısındı. R5 33 derece sıcaklığa çıkarırken, 23. dakikada kapandı. Sony, sürekli olarak Canon'dan yaklaşık beş derece daha fazla sıcaklığa ulaşıyordu. Watson, deneyi benzer test koşullarında tekrarladı - bu sefer her iki kamerada da biraz daha iyiye giden sonuçlar saptadı. Ancak, testleri tekrarlamaya devam ettiğinde Canon 34 dakikalara çekim süresini uzadırken, Sony 29 dakikaya kadar indi. ...


  Makale bu minvalde sürmekte. Özetle, Canon'un yada Sony'nin ısınma sorununa yeni bir çözüm bulamadıkları, kendi pazarlama söylemlerinin ağırlıkları altında ezildiklerini (en azından şimdilik) söylemekte. İngilizce linkten yazının orijinaline ulaşabilirsiniz.


  HakanGunes tarafından düzenlendi. 01-08-2020, 04:09 PM.
  Dünya, fotoğraf sayesinde daha güzel

 • #2
  https://www.youtube.com/watch?time_c...ature=emb_logo

  Burada, makinenin test edildiğini bir kaç saat 4K 120 kare çekim yaptığını ve ısınma olmadığını söyleniyor
  fipar tarafından düzenlendi. 02-08-2020, 12:58 AM.

  ELEŞTİR


  • levon
   levon
   Yorumu düzenle
   Yanlis hatirlamiyorsam bu eleman canon kullanicisiydi.

 • #3
  Sony lerin hepsi video da isinir ve kendini kapatir. Isinmayan kapatmayan yok. Video icin sony almak cope para atmaktir.

  Pro video da Panasonic tek basina.

  ELEŞTİR

  Lütfen bekleyin...
  X