Duyuru

Daralt
Henüz duyuru yok.

Sedat pekcanatti toplumsal belgeci fotoğraf projesi bursu 2019

Daralt

Yazar Hakkında

Daralt

Mirat 1975, İstanbul - Fotoğrafa 1997 yılında başladı. 2003 yılında Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesinden mezun oldu. 2003 yılında yayımlanmaya başlayan Gölge Fanzin`nin fikir babası. Gölge Fanzin`de eleştiri, makale, deneme yazıları yazıyor. Çeviri ve röportajlar yapıyor. 2004 yılında, “Caferiler - Aşura” adlı çalışmasıyla Geniş Açı ve İstanbul Fotoğraf Merkezi`nin ortaklaşa organize ettikleri “Türk Fotoğrafında Genç Soluklar - II” projesinde yer aldı. Proje, İstanbul, İzmir, Eskişehir, Bursa ve Çanakkale`de sergilendi. 2006 yılının Mayıs ayında Gökçesu İlköğretim Okulu Fotoğraf Günlerini ve Kasım ayında 16. Bursa Fotoğraf Günleri kapsamında Süleyman Çelebi Lisesi Fotoğraf Atölyesini organize etti. 104.8 frekansından yayın yapan Radyo İNFOkarma`da “Hepimiz Fotoğrafçıyız!” adlı programı hazırlayıp sundu. 16. ve 17. Bursa Fotoğraf Günlerinin danışmanlığını yaptı. Bloguyla aynı adı taşıyan podcastinde fotoğrafçılıkla ilgili yayınlarını sürdürüyor. https://anchor.fm/cenk-mirat-pekcanattu0131 Instagram akışına aşağıdaki bağlantıdan erişebilirsiniz https://www.instagram.com/cenkmiratpekcanatti/ Find out more about Mirat
X
 
 • Süzgeç
 • Zaman
 • Göster
Tümünü Temizle
yeni yazılar

 • Sedat pekcanatti toplumsal belgeci fotoğraf projesi bursu 2019

  Düzeyli ve bir meramı olan toplumsal belgeci fotoğraf projelerine destek vermek, diğer şahıs ve/ya kuruluşları benzeri burslar vermek adına teşvik etmek ve merhum Sedat PEKCANATTI*’nın anısını yaşatmak amacıyla sağlanan fotoğraf bursunun karşılığı 30 cm*45 cm ebatlarındaki otuz (30) adet fotoğraf baskısından oluşmaktadır. *fotoğrafçı Cenk Mirat PEKCANATTI’nın babasıdır.

  Sedat Pekcanattı Toplumsal Belgeci Fotoğraf Projesi Bursuna başvurular, 11 Mart 2019 tarihinde başlayacak ve 01 Haziran 2019 tarihinde sona erecektir.

  Belirtilen tarihler arasında "Instagram Çoklu Fotoğraf Yükleme" yöntemi aracılığıyla, katılımcının projesine ait 10 adet fotoğrafını #sedatpekcanattıtoplumsalbelgecifotoğrafprojesibur su2019 ve #gölgefanzin etiketleriyle Instagram akışında paylaşması gerekmektedir.

  (Fotoğrafların değerlendirilebilmesi açısından 01-05 Haziran 2019 tarihleri arasında katılımcıların hesapları gizli konumunda olmamalıdır.)

  İlk değerlendirmenin ardından finale kalan üç (3) projenin sahiplerinden projelerine ait yirmi (20) fotoğraf daha e-posta yoluyla talep edilecektir. Böylece fotoğrafçıların toplamda otuz (30) fotoğrafı değerlendirmeye tabi tutulmuş olacak ve nihayet 05 Haziran 2019 tarihinde burs'a hak kazanan proje ilan edilecektir.

  SEDAT PEKCANATTI TOPLUMSAL BELGECİ FOTOGRAF PROJESI BURSU ŞARTNAMESİ
  1. Sedat Pekcanattı Toplumsal Belgeci Fotoğraf Projesi Bursuna amatör ya da profesyonel fotoğrafçılar başvuruda bulunabilirler.
  2. Projeyi oluşturan fotoğraflar 'siyah-beyaz' ya da 'renkli' olabilirler.
  3. Projeleriniz sosyal içerikli belgesel fotoğraf kriterlerine uygun olmalıdır.
  4. Projeyi oluşturan fotoğraflar konu bütünlüğü sağlayacak bir seri niteliği taşımalıdır.
  5. Gönderilen fotoğrafların tamamı katılımcı tarafından çekilmiş olmalıdır. Başkasına ait görüntülerin tamamen ya da kısmen kullanılması ihlal sebebi sayılır.
  6. Katılımcı fotoğrafların tümüyle kendisine ait olduğunu ve tüm izinlerinin alındığını kabul, beyan ve taahhüt eder.
  7. Bursu kazanacak olan projenin SERGİLENMESİ, ALBÜM HALİNE GETİRİLMESİ ya da FOTOĞRAF GÖSTERİSİ OLARAK İZLEYENLERE SUNULMASI SÖZ KONUSU OLDUĞU HALLERDE; Projenin AFİŞ, BROŞÜR, ALBÜM, BASIN BÜLTENLERİNDE ve FOTOĞRAFÇININ VERECEĞİ RÖPORTAJLARDA, Sedat Pekcanattı Toplumsal Belgeci Fotoğraf Projesi Bursunca desteklendiğine dair sözlü ya da yazılı bir ibare kullanılmalıdır.
  8. Gölge Fanzin, gerekli görülen hallerde burs şartnamesinde değişiklik yapma hakkını saklı tutar.
  Gölge Fanzin
  ''Işığın Olduğu Her Yerde Gölge de Vardır.''

  İnternet Sitesi: http://golgefanzin.com/
  Twitter: https://twitter.com/golgefanzin

  Ayrıca aşağıdaki bağlantıyı tıklayarak Gölge Fanzin'in PDF formatlı tüm sayılarına erişebilirsiniz.

  https://www.facebook.com/groups/golgefanzin/files/
Lütfen bekleyin...
X