Duyuru

Daralt
Henüz duyuru yok.

Carl Zeiss Lens Onarımı

Daralt

Yazar Hakkında

Daralt

havatemiz Endüstriyel kuruluş yöneticisi, Find out more about havatemiz
X

• Süzgeç
  • Zaman
  • Göster
Tümünü Temizle
yeni yazılar

• Carl Zeiss Lens Onarımı

Torunumun ayakkabısını giydirmeye çalışırken , Batis 25 mm takılı makinemin askısı omuzumdan kaydı bunu son saniyede hissedip biraz çömeldiğim yerden doğrulsam da lens bir kenarından çok hafif şekilde yere çarptı. Fakat lenste en ufak bir ezilme v.s yok. Hemen makineyi açtım, tabi çalışmadı. Lensi değiştirdim makine normale döndü. Hiç olmaz ise makineyi kurtardık dedim kendi kendime ama çok üzüldüm. Hemen Carl Zeiss sayfasından Almanya ile temasa geçtim. Bir form gönderip doldurmamı söylediler, formda bir kaç bölüm var. Masrafları önceden kabul ediyorsunuz ve bir sözleşme imzalıyorsunuz v.s. Bir de lensin dönüşte gümrük ödemesi var. '' Kime anlatacağım ? Lens bozuldu da ben de onarım için gönderdim de şimdi onarıldı geri döndü '' . Baktım ki lense ödediğim miktara yakın bir ödeme ile karşılaşacağım , lensin tamirinden vaz geçtim. Yeni bir lens almak için satıcı ile konuşurken kendisine bu konudan söz edince bana bir de Sony servis ile görüşmemi söyledi. Neyse , uzatmayalım lensi servise gönderdim. İki gün sonra aradılar, lensin içindeki bir parça eğilmiş Japonya Sony den dan isteyelim biz onarabiliriz dediler. 15 gün sonra parça geldi ve Almanya ya göndereceğimden çok daha ucuza lens onarılmış oldu. Carl Zeiss lensin parçasının Sony'de olacağını hiç tahmin etmemiştim. Benim için tam bir şok oldu. Anladım ki, Sony ile Carl Zeiss arasında düşündüğümden çok daha fazla iş birliği var. O günden sonra makineyi omuzuma asmıyorum. Olur da Sony uyumlu yeni Carl Zeiss lenslerinizde bir sorun olur ise ilk başvurulacak yer Sony.

Rıfat Bey, çok faydalı bir bilgi, teşekkürler...
    Dünya, fotoğraf sayesinde daha güzel

ELEŞTİR

Zeiss lar Japon mali zaten. Sony ye uretim yaptiklari icinde yakin iliski icindeler. Buradaki servise de aferin demek lazim.(Tabii Sony kontrast tan vazgectikten sonra Zeiss lenslere son verdi-diger kompact larda ise devam ediyor)

ELEŞTİR

Lütfen bekleyin...
      X