Duyuru

Daralt
Henüz duyuru yok.

Ben Bugün Bunu Çektim...

Daralt

Yazar Hakkında

Daralt

muratreis Find out more about muratreis
X

• Süzgeç
  • Zaman
  • Göster
Tümünü Temizle
yeni yazılar

• fujixt3 by enver yildirim

Enver, bu fotoğraf biraz kafamı karıştırdı... Flickr'da lens ve diyafram bilgilerini göremedim. Hiper fokal'ın nerede başladığını anlayamadım. Sanki epey bir uzak gibi... Etki, uzun odakla ve açık diyaframla çekilmiş gibi...

Hâl böyleyse, bu fotoğraf özelinde yakından daha fazla detay almalıyım, bitkilerin tanımlamalıyım diye bende bir beklenti oluşturdu.
    Belki de, netliğin başladığı noktaya kadar krop alınmalı sonucu da bende doğdu...

Ne söyleyebilirsin bu konuda?

Dünya, fotoğraf sayesinde daha güzel

ELEŞTİR

• rast
      rast
      Yorumu düzenle
      Hakan abi teleyle manzara cekmek vardi 50-140mm lensle cektim 1.4 converde kullanmis olabilirim benim sahsi fikrim genis aciyla yakinlasip ceksem detay daha yerinde olacakti yanliz burda dogal tarim yapildigi icin insanlarin gezmesi yasak aslinda birazda aceleyle isledigim icin birde croplu foto yükleyeyim

• Balkondan, sıcak sıcak ve ütü ile...

1618150198124_copy_854x1782.jpeg

ELEŞTİR

• Kompozisyon çok güzel be Dursun, bu kare Pentax'ı hak edermiş bak... Hadi şimdi sıcak sıcak bi de onunla çek bakiiiiiim ... (Tam da Başgan'ın konuştuğu gibi gonuştum haaaa...) .

ELEŞTİR

• Dursun
        Dursun
        Yorumu düzenle
        Abi güneş ☀️ gitti, sıcaklığı da kalmadı. Ama zaten balkondan makina ile çekemem. Komşular ne der sonra...

• Tapis106
        Tapis106
        Yorumu düzenle
        Sen ne diyosun be Dursun, ben balkondan 70-300 VR ile DX modda (APS-C modda), altında da iki tane x1,4 convertor'la 882mm'le bile çekiyorum (ama ikinci convertor'la artık pek dad vermiyo o ayrı). Gomşular fark etmiyo bile 😂😂...

• bende bugun bunu cekmis olayim.. biraz onceden..direk jpg.. dp3m in 2.8 bokehi

_P3M3754 by gokhan kuzu, on Flickr

ELEŞTİR

• Tapis106
        Tapis106
        Yorumu düzenle
        Ben buna bayıldım be Gökhan kardeşim. Benim buraya da gönderdiğim bir ağır çekiç (balyoz gibi 1,5kg falan) karem vardı, ona benzettim. Ama ben keskinlik ve kontrast amaçlı göndermiştim, sen bokeh amaçlı göndermişsin...

• Kızılmaske
        Kızılmaske
        Yorumu düzenle
        bu baya buyuk bir yon gosterge diregi.. kimsede yazmadi 50 mm f2.8 lenin boyle bokehi olurmu diye.. birkac portre koyayimda cozunurluk ve bokeh gorun..

• cmrasml by ciho tatar, on Flickr

ELEŞTİR

• Tapis106
        Tapis106
        Yorumu düzenle
        Kompozisyon çok güzel de Cihangir kardeşim, ben traktör römorku ve civarında falan daha iyi bi keskinlik bekliyodum be yau 😀...

• Asarhaddon
        Asarhaddon
        Yorumu düzenle
        400 mm'de 1/100 ile çekilen hareketli obje ancak bu kadar oluyor Orhan Abim :)

• Tapis106
        Tapis106
        Yorumu düzenle
        Dooooru bak, enstantaneye dikkat etmemişim Cihangir kardeşim, titreşim engelleyici bunu sabit nesnede anca kurtarır...

• deneme-3 by Tapis Oztaskin, on Flickr

Gökhan kardeşim, bak şu yukarıdaki kareye benzettim işte, D3S'le Nikkor 18-55VR ile, tabii DX (APS-C) modda çekildi, PS'de HDR renkleriyle biraz çalışıldı, bunu Nikonian sayfama deneme diye koymuştum.

ELEŞTİR

• Kato
        Kato
        Yorumu düzenle
        sanırım paslı demir çağrıştırdı...

• Kızılmaske
        Kızılmaske
        Yorumu düzenle
        bende yukaridakinin renklerini degistireyim bakalim nasil olacak..

• 12954698784_ac3effd4f8_o1 by devlet devlet, on Flickr

paslı demir deyince benim de aklıma bu geldi...

Pentax K-5 + Pentax 55-300

ELEŞTİR

• Tapis106
        Tapis106
        Yorumu düzenle
        Helaaaaal... Çerçeve içinde çerçeve kompozisyon içinde bir de altın oran... Ööööö-öööf beah!....

• HakanGunes
        HakanGunes
        Yorumu düzenle
        Adam çekmiş...

• P1000225 by enver yildirim, auf Flickr

P1000217 by enver yildirim, auf Flickr

ELEŞTİR

• RGB histogramda B yi biraz yukari cektim.
        _P3M3753 by gokhan kuzu, on Flickr

ELEŞTİR

• 1618301636056_copy_1771x854.jpegisyerinde öğlen paydosunda hava almaya bahçeye çıkmıştım. Manzarama hayran kaldım. Fotoğraf her zaman her yerde Orhan Abi, ütüyle bile olsa...

ELEŞTİR

• Ruhi Ödev
            Ruhi Ödev
            Yorumu düzenle
            Ütüyü küçümseme... Pantalonu gösteren de ütüdür...

• İş çıkışı servis beklerken... Son ütücü...
          1619017510162_copy_1849x854.jpg

ELEŞTİR

• HakanGunes
            HakanGunes
            Yorumu düzenle
            Arkadaş, ne güzel iş yerin varmış, eve gitme daha iyi... Ütü de, ne ütüymüş ama, helal!

• Dursun
            Dursun
            Yorumu düzenle
            yok abi, ben yine de eve gideyim. :)

• Dursun
            Dursun
            Yorumu düzenle
            geçen haftaya kadar buralar hep leylek kaynıyordu, göç yolları üzerinde bir alan. Her sabah doya doya izledik onları.

• P1000694 by enver yildirim, auf Flickr

ELEŞTİR

Lütfen bekleyin...
          X