Duyuru

Daralt
Henüz duyuru yok.

Google Pixel 3 Gece cekimi

Daralt

Yazar Hakkında

Daralt

Kızılmaske Find out more about Kızılmaske
X
  • Süzgeç
  • Zaman
  • Göster
Tümünü Temizle
yeni yazılar

• Google Pixel 3 Gece cekimi

Dpreview in 2018 de odullendirdigi telefon. Kardesim satin almis, arka bahcesinde birkac cekim yaptim.

Normal cekim, bahce deki kucuk aydinlatmalar acik. Ev isiklari kapali. Gece cekimi - disarisi zifiri karanlik.

IMG_20181223_194830 by gokhan kuzu, on Flickr

Night sight mod unda cekim. Normal gozle baktigimizda cimleri goremiyoruz.

IMG_20181223_194526 (1) by gokhan kuzu, on Flickr

Bahce isiklari ve ev isiklari kapali. Gozun gordugu herhangi birsey yok..sadece arka yoldaki elektrik lambasi az isik veriyor.
    Neyi group focus yapiyor, nasil boyle bir sonuc cikiyor anlamak zor..
    Simsiyah bir yerin elde fotografini cekiyorum..sonuc asagida..

IMG_20181223_194549 by gokhan kuzu, on Flickr

valla telefonlarım evrimi çok hızlı oluyor bu umarım cameralara da yansır. ben geçen spor salonundaki fotoğraf çekiminde model lambası da yanımda olmadıgı için baya sıkıntı yaşamıştım. bu arada efix bilgileri nedir abi?
    Işık yoksa, yanında götüreceksin

www.serdarmaras.com

ELEŞTİR

• Kızılmaske
      Yorumu düzenle
      uzerine tiklayinca flickr dan gorunmesi lazim Serdar, fotograflardan ortamin karanligi anlasilmiyor.. normalde bahce isiklari acikken bile o arkadaki duvari goremiyorsun karanliktan.. herhangi bir dslr yada aynasiz bu karanlikta ne focus yapar nede cekim.. elinize alip deneseniz sok olursunuz..

Gökhan kardeşim, Serdar kardeşim,
    Kareler, tabii ki bir telefon için gayet başarılı. Ama üstüne tıklayıp biraz büyütünce, görüntü tabii ki dağılıyor, sensörün küçüklüğünden ötürü. Ayrıca, tabii sınıf çok farklı ama, bende üstelik şimdi bayağı eski teknoloji kalmış, ama NASA'nın uzayda en uzun süre kullandığı Nikon D3S var. Bu makinayı veya benim de elime alıp kullanmadığım D4 ya da D5'i veya bu sınıfın Canon muadili D1X'leri kullananlar, nasıl bir az ışıkta, "bip" deyip, autofocus yaptığını bilir. Hattaa, son İstanbul seyahatimde, bizim 34. İSEDAK Toplantısında, tutulan profesyonel fotoğrafçılara (3 kişiydiler, birinde D1x vardı, diğer ikisi Nikon D810 ve D850 kullanıyorlardı) 35 metreden elde, D3S üzerindeki 70-300VR ile DX modda (450mm'i vurarak), flaşsız çektiğim Cumhurbaşkanımızın kürsüde açılış konuşmasındaki karesini gösterdim. D850'yi kullanan ise, "aaabi sen D850'yi pek bi küçümsüyorsun, iyi ışık ister falan diye, bak şimdi..." diyerek, 70-200 VR f: 2,8 ile çektiği kareyi gösterdi. Aynı mesafeden (Harbiye Orduevi ile Hilton Bosphorus arasındaki İstanbul Kongre Merkezinin ana salonu, salonun dibinden) ve DX modda değildi ama, o da flaşsızdı. Vallaa D3S'in karesinden iyiydi, hem de 45,7 megapiksel sensörle... Hık-muk... deyip kaldım... Gerçi ben yüksek enstantane ile çalışıyordum, o nasıl bir enstantanedeydi bilemiyorum.
    Serdar kardeşim, özellikle spor salonları için, özellikle pro-body'ler tabii en iyisi, benim "akşam kapanan pazarda, havada kamyona doğru uçan kavun" karesini hatırlıyorsun değil mi?... Youtube'da pro-body'lerin gece maçlarındaki ve kapalı salonlardaki çekimleriyle ilgili birçok video var, beni de kandıran :=))) o alçaklar olmuştu zaten. Sevgiler.

ELEŞTİR

Hic bir telefonda boyle bir ozellik yok.. Bakalim yeni cikacak S10 - Note 10 ve P30 pro da neler olacak.
      Oppo ve 1plus teknolojiyi tum digger markalardan once piyasaya suruyordu onlarda da yok..

Kızılmaske tarafından düzenlendi. 26-12-2018, 01:05 AM.

ELEŞTİR

Lütfen bekleyin...
      X