Duyuru

Daralt
Henüz duyuru yok.

Spor ve Sağlık Yazıları

Daralt

Sağlıklı bir yaşamın tüm sırlarını, spor ile ilgili her türlü paylaşımı bulabilirsiniz.

 •  
 • Süzgeç
 • Zaman
 • Göster
Tümünü Temizle
yeni yazılar

 • Tim Krabbé - Yarışçı

  Tim Krabbé - Yarışçı

  İlk olarak 1978 yılında Hollanda’da basılan “Yarışçı” bisiklet sporuna gönül verenler tarafından kült kabul edilen bir klasik. Zekice kurgulanan ve soluk soluğa okunan bu yarış öyküsü, hayal gücünün gerçeklere karıştığı, yol bisikleti yarışının sanata dönüştüğü tutkuyla yazılmış edebi bir şaheser. Şimdiye kadar dünya çapında 10 dilde yayınlanarak 100.000’den fazla okura ulaşan bu eserde Tim Krabbé, bir bisiklet yarışının en ince detaylarını epik bir dille kaleme alıyor.

  https://www.facebook.com/zebraska.com.tr/?fref=mentions...
  Genişlet | Tümünü Oku...

 • ​​​​​​​ 100 yaşına kadar yaşamanın sırları

  ​​​​​​​ 100 yaşına kadar yaşamanın sırları


  Yediklerimizden, günlük aktivitelerimize ve yaşam tarzımıza kadar birçok konuda yapacağımız küçük değişikliklerle, ömrümüze yıllar katmamız mümkün.

  Ortalama yaşam süresini arttırmak için yapılan araştırmalar, sağlık, eğitim ve salgınlar konusundaki gelişmelerle, yaşam süresi arttırılabiliyor. Ancak sağlıklı ve uzun süreli bir hayat yaşayabilmek için asıl önemli olan, size önemsiz gelen günlük aktiviteleriniz ve zamanınızı nasıl değerlendirdiğiniz.


  Ömrünüzün ne kadar uzun olacağını, yaşadığınız süre içindeki deneyimlerinizle ve sahip olduklarınızla ölçmenize yardımcı olacak, aynı zamanda neleri değiştirmeniz gerektiğini görebileceğiniz 29 maddelik liste;

  1. Orta yaşlara geldiğinizde düz bir karına sahipseniz,

  2. Ergenliğinizde sağlıklı bir kilodaysanız,

  3. Yulaf ezmesi seviyorsanız,

  4. Kalori hesabınızı tutuyorsanız ,

  5. Çay içmeyi seviyorsanız,
  ...
  Genişlet | Tümünü Oku...

 • Tibbi Fotoğrafçılık

  Tibbi Fotoğrafçılık  Sağlık çalışanlarının özellikle vakaları ile ilgili görüntüleri arşivlemesinin çok önem taşıdığını dile getiren Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıbbi Fotoğrafçılık Sertifika Programı Yürütücüsü Prof. Dr. Tamer Akça, “Türkiye’deki ilk ve tek tıbbi fotoğrafçılık sertifikası eğitimi veriyoruz” dedi.

  Fotoğraflar iletişimin görsel malzemeleridir. Özellikle sağlık alanında anlatılanların, görüntülenmesi ayrı bir önem taşır. Bu amaçla da tıbbi fotoğrafçılık, ülkemizde yeni yeni duyulmaya başlansa da, bu alanda Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi öncülük ediyor. Tıbbi Fotoğrafçılık Sertifika Programı Yürütücüsü Prof. Dr. Tamer Akça, “Sayısal teknolojilerle bir cep telefonu ile bile fotoğrafı çekmek ve aynı anda internet üzerinden uzaktaki bir hekime göndererek görüş almak olasıdır. Bu konudaki en güncel örnek, acil serviste çalışan hekimlerin hasta geldiğinde,
  ...
  Genişlet | Tümünü Oku...
Bu bölüme henüz makale gönderilmedi.
 
 • Süzgeç
 • Zaman
 • Göster
Tümünü Temizle
yeni yazılar
Abone olduğunuz mesajları görmek için hesabınıza giriş yapın.

Son Eklenenler

Daralt

Konular İstatistik Son Mesaj
Started by HakanGunes, 12-08-2018, 01:51 PM
0 yorum
41 gösterim
1 beğeni
Son Mesaj HakanGunes  
Started by HakanGunes, 30-10-2017, 01:06 PM
5 yorum
114 gösterim
1 beğeni
Son Mesaj HakanGunes  
Started by HakanGunes, 30-10-2017, 12:59 PM
4 yorum
186 gösterim
1 beğeni
Son Mesaj HakanGunes  
Lütfen bekleyin...
X