Duyuru

Daralt
Henüz duyuru yok.

Fujfilm GFX 50S medium-format digital - 2

Daralt

Yazar Hakkında

Daralt

HakanAbi Geziyor, çekiyor, yazıyor... Hayata yorumu bu... Find out more about HakanAbi
Bu konuda, sure hakkında yapılmış genel yorumlar yer alır.
X
X
  • Süzgeç
  • Zaman
  • Göster
Tümünü Temizle
yeni yazılar

• KaanKurtulus adlı kullanıcıdan alıntı: Mesajı Gör
    jonasın cocuk meşhur oldu valla :)
    Işık yoksa, yanında götüreceksin

www.serdarmaras.com

ELEŞTİR

• GF: 32-64mm 1/250 F: 5.6 iso:4000

Fotoğrafın Götürdüğü Yere

ELEŞTİR

• profoto fujiye hss ve ttl getirdi..

https://www.dpreview.com/news/355630...r-remote-ttl-f

www.serdarmaras.com

ELEŞTİR

• profoto fujiye hss ve ttl getirdi..

https://www.dpreview.com/news/355630...r-remote-ttl-f

yanlız bh fiyatı bile 400$ üzeri çıkar diye tahmin ediyorum.

www.serdarmaras.com

ELEŞTİR

• Zoraki İtalya gezisinden iki kare...
          Mekan Floransa, Michelangelo Meydanı - Piazzale Michelangelo

Florence 4 by M. Vefa ARIKAN, on Flickr

Florence 3 by M. Vefa ARIKAN, on Flickr

ELEŞTİR

• KaanKurtulus
            Yorumu düzenle
            Vefa, TSE 17mm yi pek kullanmamışsın sanki 32-64mm' nin pratikliğini görünce :D

• boyabadanaci
            Yorumu düzenle
            Walla Kaan 32-64 o mesafeden vurdu geçti.. Yeni geniş açının performansını ise gerçekten çok merak ediyorum..

• ee vefa abi hayırlısı olsun... sende mi clube katıldın?

www.serdarmaras.com

ELEŞTİR

• boyabadanaci
            Yorumu düzenle
            Yok be Serdar... Nerdee...
            Gönül ister tabii...

• demirciler
            Yorumu düzenle
            Vefa GFX senin tarzında iyi işler çıkarırdı.

• KaanKurtulus
            Yorumu düzenle
            Verin gazı verin gazı :)

• Profoto' dan sonra Elinchrom' da Fuji tetikleyiciyi açıkladı. Profoto' da olduğu gibi Kasım Aralık gibi çıkması bekleniyor.

Şu an da ne zaman çıkacağı belli olmayan bir tek Multiblitz M6 kaldı Fuji tetikleyici olarak. Onlarda çalışıyorlarmış ama zamanı belli değil daha.
          Back in March, we broke the news here on FujiRumors: Elinchrom will add Fujifilm support to their Skyport Plus HS transmitters. Now, a new source (thanks a lot) shared more details about the release with us. The source says that…

ELEŞTİR

• bende idaretten bir godox ad360 alabilirim. fuci ile hss çalışıyor işimi görür. dışarda bunu kullanıp iç mekanda einstein kullanırım.

www.serdarmaras.com

ELEŞTİR

• tindersticks
              Yorumu düzenle
              Almışken AD600 al her işini görsün Serdar

• s r d r m r s
              Yorumu düzenle
              bi araştırayım abi. godox modellerine çok hakim değilim.

• Palazzo Medici Riccardi by M. Vefa ARIKAN, on Flickr

Uffizi by M. Vefa ARIKAN, on Flickr

Loggia dei Lanzi by M. Vefa ARIKAN, on Flickr

Piazza San Marco by M. Vefa ARIKAN, on Flickr

ELEŞTİR

• Mercato Centrale Firenze by M. Vefa ARIKAN, on Flickr

Palazzo Medici Riccardi by M. Vefa ARIKAN, on Flickr

Cattedrale di Santa Maria del Fiore by M. Vefa ARIKAN, on Flickr

ELEŞTİR

• s r d r m r s
                Yorumu düzenle
                ee vefa abi yorumlarını alalım :)

• hassel 25995$ olan orjinal fiyatı indirimler ile 14995$ oldu. düş hasel düş :)

https://www.dpreview.com/news/752854...original-price

www.serdarmaras.com

ELEŞTİR

• Ben şahsen GFX'i zaten çok beğeniyor idim, düşüncelerim iyice pekişti...
                Her ne kadar TS-E 17L ile uyum olsa da kendi lens gamından çıkacak bir lens ile performansını çok merak ediyorum...
                TS-E 17L ye kazandırdığı ilave açı inanılmaz bir imkan.. Zira, özellikle dar alanlarda ve kapalı mekanlarda distorsiyonsuz geniş açı inanılmaz bir duygu..
                Bolonya ve Floransa gezilerimde pek ihtiyaç duymamış olsam da, Paris gezimde yalvarır durumda idim, hareketli vizör ve ekran imkanları muhteşem esneklik kazandırıyor..
                İşlemesi de çok zevkli ve geniş olsa da 100 küsür mb, saklama anlamında ve özellikle laptop kullanıcıları için, biraz sıkıntı yaratıyor...
                Yaşadığım en büyük iki sıkıntı pil tükenme hızı ve tripod ihtiyacı...
                Gündüz bir nebze idare etse de, gece sağlam bir tripod ve kafa istiyor..

Aslında sizlerin görüşleri bence daha önemli... Özellikle zaten sahip olan arkadaşların..
                Zra, makineyi ne kadar kabiliyetlerine uygun kullanabildim, emin değilim..

ELEŞTİR

• demirciler
                  Yorumu düzenle
                  ''Gündüz bir nebze idare etse de, gece sağlam bir tripod ve kafa istiyor..''
                  Bu gözleme, bazıları katılmasa da benim için en doğru tanım olmuş.

• KaanKurtulus
                  Yorumu düzenle
                  Mimari çektiğin için gündüz bile tripod kullanman lazım. Pil olayında LCD ekranı kullandıysan sürekli, haliyle tüketim artıyor. TSE 17mm yi Canon' da kullanırken ben de LCD ' den kullanıyordum netliği görebilmek için onda da çabuk bitiyordu. LCD güzel tüketiyor :)

• Abi forumda senin tarzında fotoğraf çeken pek fazla kişi yok. ben tripod üzerinde hiç kullanmadım bile. taner abi uzun pozlamalar yapıyor gerçi. ben elde çekimlerde 1/125 altına düşmüyorum. kullandıgım lens 63mm oldugu için çok ağırlık olmuyor. mesela hakan abide 1/250 altına düşmemeye çalışıyor onun lens daha ağır tabi. genel kullanım olarak 1600 isoyu neredeyse hiç geçmedim ama herkes rahatça kullanıyor.

canonda a (diyafram öncelikli) modunu ağırlıklı kullanırdım ama bu makine de genelde manuel kullanıyorum. benim kullanım tecrübelerim genel olarak bunlar.

www.serdarmaras.com

ELEŞTİR

• KaanKurtulus
                  Yorumu düzenle
                  6400 ISO da bayağı büyük boyutlu baskı yaptırdık. Sen bir ara gelip baksana kendinin de olduğu GFX kullanıcı fotoğraflarına...

• s r d r m r s
                  Yorumu düzenle
                  geleceğim :)

• Dpreview GFX ile Nikon D850 yi iso ve dr konusunda karşılaştırmış , yorumlarınızı alalım.

https://www.dpreview.com/reviews/nik...sions-review/6

ELEŞTİR

• KaanKurtulus
                  Yorumu düzenle
                  Yok Hüsamettin abi senin önerin üzerine ciddi ciddi baktım. Senin olumsuz yazdığını zaten düşünmüyorum.
                  Dpreview' in bu testine pek güvenmiyorum ben zira aynı düzlemde olmalarına rağmen farklı farklı yerlerde çok farklı sonuçlar görebiliyorsun.
                  Farklı yerlere bak derken bunu kastetmiştim aslında.

• HakanAbi
                  Yorumu düzenle
                  Tüm testler, ne kadar objektif kriterlere de dayansa, yine de görecelidir. Çekim tercihleri ve alışkanlıklar, sonuçları belirleyebilir. Ben Canon kullanıcısı olarak, GFX'i elime aldığımda,kullanımını hemen sevmiştim mesela... D810'da aynısı olamadı... Öte yandan, GFX'in sensör büyüklüğü ve bunu doğru biçimle sisteme bağlamaları, tercihimi netleştirdi. Şimdi, FF bir sensörün, diğer yan getirileriyle birlikte mevcut FF'ler arasında ön plana çıkması, açıkçası beni pek de heyecanlandırmıyor. Fakat geçmişinde Nikon kullanan bir fotoğrafçının, hele de optiği de var ise Heyecan veren bir gövde olduğu da aşikar... Ve fakat bir FF olarak DR'si müthiş de olsa, A9 ve 1Dx kadar kararlı da olsa, sonuçta yarattığı fotoğraf duygusu bir FF kadar olacaktır...

• demirciler
                  Yorumu düzenle
                  Testte gfx kötü değil zaten ama aradaazfark var bu gfx başarısız anlamına gelmrz sadece nikon D850 ile çıtayı daha yükseltmiş
                  Testlere güvenilmeyeceğini , güvenmediğimi defalarca yazdım yinede az çok fikir vermesi açısından testlerde olmalı

• Vefa'cım, fotoğraflarını yine hayranlık ve keyifle izledim... Seninle sofistike kentleri dolaşmayı çok isterim doğrusu...
                GFX, sağlam bir tripod istiyor bence... Ve haklısın, 24mm'ye denk gelse de, GF bir shift lens, bu tür fotoğraflar için alınması gereken en önemli optik... Fujifilm'in piyasaya çıkarmasını büyük bir hevesle bekliyorum doğrusu...
                Fotoğrafın Götürdüğü Yere

ELEŞTİR

• tindersticks
                  Yorumu düzenle
                  Vefa inanma Hakan aynısını bana da söylemişti, salgado sabit diğeri değişiyor...

• boyabadanaci
                  Yorumu düzenle
                  Puuuuuhhhh..... !!!!

• HakanAbi
                  Yorumu düzenle
                  Yok valla, kızların okulu, dolu sonrası çatı-balkon tadilatı, iş durumunun sıkıntıya düşmesi vs. Gezi projelerini öteledi
              Lütfen bekleyin...
              X