Duyuru

Daralt
Henüz duyuru yok.

Nikon D850 - Yeni FF D-SRL

Daralt

Yazar Hakkında

Daralt

demirciler Find out more about demirciler
X
  • Süzgeç
  • Zaman
  • Göster
Tümünü Temizle
yeni yazılar

• Bu değerlerin ne kadar anlamı var emin değilim ama Nikon D850 32 isoya kadar inebiliyor. Batuhan'ın vermiş olduğu bilgiyi bu şekilde düzeltmek lazım.

Ben bu Nikon'u uzun süredir kafamdan silmiştim ama açıkçası D850 ve yeni lensleri 28mm 1.4, 105mm 1.4, yeni 70-200 lensi beni gerçekten heyecanlandırdı. İlk kullanıcı yorumları da çok pozitif. Kullanıcılar AF'si için D5 kadar da değil diyor ki bu bile bence pozitif bir değerlendirme. Renk yorumlarını D3X'e benzetiyorum. D800 ile başlayan DR'si yüksek ama ruhsuz fotoğraflar yok gibi bu makinede. Hadi makine neyse bir süre sonra fiyatı düşer de, belirttiğim lensler çok pahalı.
    ogunata tarafından düzenlendi. 09-10-2017, 05:43 PM.

ELEŞTİR

• Nikon gurubunda şimdiye kadar beğendiğim tek makina D3x olmuştu eğer bu makinada aynı ruhu taşıyorsa tam alınası makina olmuş demektir. Nikon kullanan arkadaşlarımdan aldığım yorumlarda 105mm nin ve 28mm iyi olduğu söylediler ama 70-200mm için aynı şeyi söylemiyorlar ancak yeni sensörün lensleri daha farklı değerlendirerek çok dah iyi sonuçlar almaı da mümkün sonuçta bekleyip herşeyi daha net göreceğiz..

ELEŞTİR

• FF olarak İSO konusunda en başarılı gövde pentax K1, 36mp lik a7r. Daki muhteşem sensör, 5 yönlü titreşim önleme, pixel shift vs. Rakipsiz özellikleri bir araya toplanmış 1800$ fiyatıyla fiyat/performans canavarı bence, lakin yek başına kamera yetmiyor işte, sonuçta toplam değer olarak bakmak gerek modellere, bunda lens gamı, distribütör, ikinci eli vs. Değerlendirmek gerek, D850 kronik bir sorunla çıkmazsa uzun bir süre daha başak model olmayı sürdürecektir

ELEŞTİR

• A99 ve 1DX2 zorlama ile iso 50ye iniyor native olarak değil. D850 şuanda native olarak piyasanın en düşük isosuna sahip. Bu arada zorlama ile ISO32 ye iniyor :D Ben şahsen noise performansına bakarken sadece yüksek isode değil doğal en alt isodaki noise başarısınada bakarım. Bunun içinde en iyi yöndem lensin kapağı takılı iken fotoğraf çekin ve o kapkara kareyi pcde açıp bakın. Çok rahat çekilde noise göreceksiniz. İşte o noise ne kadar en alt isoda? Bu benim için önemli bir kriter. Bu arada hala nikon DR konusunda da liderliğe oynuyor. Eski D810 ile bile rekabet edecek kaç kamera var DR konusunda?

ELEŞTİR

• OBA adlı kullanıcıdan alıntı: Mesajı Gör
            A99 ve 1DX2 zorlama ile iso 50ye iniyor native olarak değil. D850 şuanda native olarak piyasanın en düşük isosuna sahip. Bu arada zorlama ile ISO32 ye iniyor :D Ben şahsen noise performansına bakarken sadece yüksek isode değil doğal en alt isodaki noise başarısınada bakarım. Bunun içinde en iyi yöndem lensin kapağı takılı iken fotoğraf çekin ve o kapkara kareyi pcde açıp bakın. Çok rahat çekilde noise göreceksiniz. İşte o noise ne kadar en alt isoda? Bu benim için önemli bir kriter. Bu arada hala nikon DR konusunda da liderliğe oynuyor. Eski D810 ile bile rekabet edecek kaç kamera var DR konusunda?
            Şahsen çok mecbur kalmazsam 400 isoyu geçmiyorum, benim gibi kullanıcılar için 51200 isonun hiç bir anlamı yok, daha çok düşük iso performansına bakıyorum ben de. Yalnız dinamik Aralık vs.en iyisi D810 değil pentax K1 dir, iso başarımı da yine öyle

ELEŞTİR

• https://www.youtube.com/watch?v=AdX8H6YSfZA Şurada D5 vs D850 AF tracking testi var ama bu tarz bir çekimi bu makineyle yapmak anlamsız.

Yeni çıkan Nikon lensler dışında başka bir AF lensin tatmin edeceğini zannetmiyorum. Yeni gövde, yeni lensler bütçe açısından çok zorlayıcı adeta marka değiştirmek gibi.

Sonunda focus peaking koymuşlar sadece bunu takdir edebildim. Video AF tracking bence Nikon'un hali hazırdaki lensleriyle olacak şey değil gibi. Genel olarak Nikon lenslerde Focus throw kısa olmasından mı nedir bilemiyorum artık, fotoğraf çekerken çalışan sistemin davranışı videoya yansıyor. STM gibi bir sistem yaparlarsa ileride belki başarılı olabilir. Ayrıca flat,Slog gibi profil eklemezlerse video açısından şansı düşük. DF gibi video çekmeyen biraz daha uygun fiyatlı makine çıkarsalar bence daha güzel olurdu.

ELEŞTİR

• DP aynen yazdıklarımı yazmış nikon lensler D850 için çokta uygun değil , sadece 5 prime lens uygun onunda iki tanesi tele ve çok pahalı.

​​​​​​https://www.dpreview.com/news/558576...mendation-list

ELEŞTİR

• Hüsamettin abi verdiğin linkteki haberin başlığı
                  "Nikon'un(resmi)D850 için tavsiye ettiği lens listesi"
                  Nikon 3 lens tavsiye edermi kendi kamerasına.Okadar prime lensten teleleri saymazsak 3 tane tavsiye edecek ama 5 tane zoom tavsiyesi verecek.
                  Haberde yazan biz bu konuyu Nikon USA ile görüştük,söylenen prime-zoom 11 lens dışındaki lensler liste dışı demek değildir,bütün altın halkalı Nikon lensler tavsiye edilir demiş.
                  Bu da orijinal Nikon Japonyanın D850 lens tavsiye listesi;
                  http://www.nikon-image.com/products/...m_lens.html#a1

ELEŞTİR

• Listede AI lens ler bile var,geriye kalan birkaç zoom ,prime ve DX bayonet lensler.

ELEŞTİR

• Biz Nikon ile aynı düşünmüyoruz demiş adamlar ve en allta sorunsuz lensleri yazmış ve bir bölümde nano kaplama dışındaki lensleri sıkıntılarını da yazmış.

Original report:

Nikon has published a list of lens recommendations for D850 owners, highlighting a total of eleven lenses that are suitable for use with its newly-launched, high-res, high-speed DSLR. The list covers prime, zoom, and speciality lenses, all of which are Nikon products (duh).

Here they are for your perusing pleasure below, just in case you want to make sure your glass is up to snuff with your fancy new camera:

Prime Lenses​​​​​​

ELEŞTİR

• Şimdi devamlı senle bir polemiğe giriyormuş havası oluşuyor ama doğru bilgilendirmek lazım,haber başlığı Resmi Nikon'un tavsiye ettiği lensler.
                        Peki Nikonla aynı fikirde değillerde o listedeki 40 lensi D850 ye takıp denemişmi Dpreview yoksa işkembeden sallıyor mu?

ELEŞTİR

• Sinan D850 kanımca Nikon'un D3x ten sonra pro gövdeleride dahil çıkardığı en iyi gövde gibi duruyor ,bu tüm fotoğrafçılar için çok güzel birşey , lens konusuysa göreceli benim yetmiyor dediğimi başkası çok beğenebilir , Canon da 50mm F/1.2 L lensi kimse beğenmez ama benim severek kullandığım lensimdi bu yüzden en son onu eksiltip 35mm ie devam kararı aldım çünki 5DsR gövde de istenileni vermekten çok uzak kaldı.
                        Seninle polemik te güzel Siana abim :)))

ELEŞTİR

• demirciler adlı kullanıcıdan alıntı: Mesajı Gör
                          Sinan D850 kanımca Nikon'un D3x ten sonra pro gövdeleride dahil çıkardığı en iyi gövde gibi duruyor ,bu tüm fotoğrafçılar için çok güzel birşey , lens konusuysa göreceli benim yetmiyor dediğimi başkası çok beğenebilir , Canon da 50mm F/1.2 L lensi kimse beğenmez ama benim severek kullandığım lensimdi bu yüzden en son onu eksiltip 35mm ie devam kararı aldım çünki 5DsR gövde de istenileni vermekten çok uzak kaldı.
                          Seninle polemik te güzel Siana abim :)))

Ben kendi edindiğim bilgileri vermeye devam edeyim:
                          https://nikonrumors.com/2017/10/12/t...x/#more-116653

Kısaca tercümesi:
                          "Nikonun gerçek lens tavsiye listesi" başlığı altında,
                          Dpreviewinde aralarında olduğu bazı siteler Nikonun resmi tavsiyesiyle hiç alakası olmayan bir liste yayınladı.
                          Görünüşe göre listenin temeli asılsız incelemelere dayanıyor(thin air demiş-hava civa olarak anlıyorum)

ELEŞTİR

• Bir de DxOMArk' a sorsak ya Pentax 645Z testlerinde 101 puan almasına rağmen neden yayınlamadılar. Neden listeye almıyorlar?

ELEŞTİR

• DP keşke başta ART serisi sigma lensleri ve diğer üreticilerin güzel lensleri içinde bir liste yayınlasaydı :) Bence olaya biraz karamsar bakmışlar :)

ELEŞTİR

• s r d r m r s
                                Yorumu düzenle
                                konuyu başka yere döndürmek istemiyorum ama 300 liralık stm lensler ile 50mplik 5dsr çok iyi çalışabiliyor. kaldıkı canon son dönemde lenslerinde baya revize yaptı. (35mm-85mm-100mm-135de yenilenecek) (zoomlarda 11-24 24-70 70-200 aklıma ilk gelenler) bu arada bunlar stüdyoda değil normal hayattaki performansları. stüdyo performansları 4K ekranda zoomlamdan baktıgında görülebilecek farklar değil.
                            Lütfen bekleyin...
                            X