Duyuru

Daralt
Henüz duyuru yok.

Life Is Strange

Daralt

Yazar Hakkında

Daralt

OBA Find out more about OBA
X
  • Süzgeç
  • Zaman
  • Göster
Tümünü Temizle
yeni yazılar

• Life Is Strange

İsmi gibi kendiside garip bir oyundan bahsedeceğim. Bahsetmemin amacı oyunun kendisi fotoğrafçılıkla da ilgili. Oyunda fotoğrafçı olmayı çok isteyen ve ülkenin çok ünlü bir fotoğrafçılık okulunda öğrenci olmayı başarmış bir kızı canlandırıyoruz.

Ders hocamız son derece karizmatik kızların hayran olduğu biri. Ayrıcada süper bir fotoğrafçı. Öğrenciler onun gibi bir fotoğrafçı olmak istiyor. Oyunun başında ders esnasında tam da özçekimin anlatıldığı sırada cart diye kendimizin özçekimini yapınca tabi hocanın da dikkatini çekiyoruz ve bize ilk otoportreyi doğuran sürecin adını soruyor.

Şimdi bu nokta önemli zira oyun esnasında vereceğimiz yada alcağımız her karar oyunun gidişatını etkileyecek. Soruyu bilemediniz mi? İşte cevabı.

Ders bitiyor tuvalete gidiyoruz ve bir kelebek görüyoruz. Hemen fotoğrafını çektikten sonra birileri tuvalete giriyor ve tartışıyor. Tartışma sırasında silahla birisi vuruluyor ve bir cinayete tanık oluyoruz. İşte burdan itibaren hayatımız gerçekten garip bir hal alıyor. Tam vurulan kişi yere düşerken biz durrr diye seslenirken birden kendimizi tekrar sınıfın içinde uyanmış buluyoruz. Önce hepsi bir rüya mı değil mi emin olamıyoruz ancak tabiki olanların gerçek olduğunu anlamamız uzun sürmüyor.

Kısaca zamanı ileri geri sarabiliyoruz. Yapacağımız her seçim alacağımı her karar oyunu akışını dediğim gibi değiştiyor. Birine yardım da edebilirsiniz birisini ispiyonluyada bilirsiniz. Bu kararların hep bir sonucu oluyor ve hayat gerçekten de sadece beyaz ve siyahtan ibaret değil bunu çok iyi oyunda görüyoruz. Oyun kelebek etkisi filmini hatılatıyor ki oyundaki kelebek fotosu da ona bir gönderme sanırsam.

Şimdilik spoiler vermemek için detaya girmeyeceğim ama oyun şuanda steam yaz indirimlerinde. İlk bölüm tamamen ücretsiz Diğer 4 bölüm ise toplam 7.5 TLye alabiliyorsunuz. Oyunu zevkle bitirdim ve umarım bir devamı yada benzerleri gelir. Oyunu her kareside sanki bir fotoğraf gibi. Bol miktarda sanatsal kareler mevcut. Bence kaçırılmaması gereken bir oyun.

Steam linki şurada
    http://store.steampowered.com/sub/56692?l=turkish
    OBA tarafından düzenlendi. 29-06-2017, 03:00 PM.

Oo batuhan guzel konu.. tatilden donunce bakacagim.. heavy rain vardi bu tip oyunlardan baya iyiydi.

ASUS_Z010D cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Işık yoksa, yanında götüreceksin

www.serdarmaras.com

ELEŞTİR

Zamanla ilgili olarak Quantum Break oyunu var. Daha oynamak nasip olmadı gerçi :D Eğerki aramızda oynayan olursa bu oyunu neler oldu hikayede merak ediyorum zira herkesin hikayesinda farklılıklar olacaktır. Oyunu zaten güzel yapanda o. Kendi hikayemizi kendimiz yaratıyoruz yaptığımız seçimler ile.

Bu arada bir süper bir oyun daha önereyim hazır yaz indirimleri devam ederken. %90 indirim ile sadece 2.4TL ye şimdiye kadar oynadığım en güzel oyunlardan birini almıştım zamanında ki yine aynı indirim var şuan. Brothers - A Tale of Two Sons oyunu çocukken annelerini kaybetmiş babaları tarafından büyütülen iki kardeşin öyküsünü görüyoruz. Babalarının ölümcül bir hastalalığa yakalanması ve gerekli ilacı hazılanması için mazemeleri toplamaya çıktıkları bir macera oyunu. İki kardeşin başından baya işler geçiyor bu sürede.

Steam Linki şu
      http://store.steampowered.com/app/22...ons/?l=turkish

Her iki oyunun sonunda ağlayanlar olmuş :D Ben iki oyununda hikayesini çok beğendim. 5 Temmuza kadar yaz indirimeleri devam ediyor bence kaçırmayın.

ELEŞTİR

Benim oyunla aram yoktur, Demir e sardırayım, konuları da öğreniriz :)
        Bazıları doğuştan Reis Doğar

ELEŞTİR

Lütfen bekleyin...
        X